Ismered azt a kis szürke négyzetet, amit a böngésződ sávjában látsz, amikor a WordPress weboldaladon vagy?
Igen… ez az. Ez a WordPress favicon, más néven a WordPress böngésző ikonja. És bármennyire is szeretem a WordPress-t, ez egy egyértelmű árulkodó jel, hogy az oldalad egy WordPress oldal – arról nem is beszélve, hogy kihagysz egy nagyszerű lehetőséget arra, hogy profi módon nézz ki, és használd következetesen a szuperjó brandingedet.
Ebben a bejegyzésben mindent megtudhatsz a faviconokról (más néven böngésző ikonokról) a WordPress-en, beleértve azt is, hogy mi az a favicon egyébként?! Tervezési tippeket, hogy a faviconod kitűnjön a tömegből, a használandó fájltípust, és hogyan hozd létre és exportáld a faviconodat 3 egyszerű lépésben.
De mindenekelőtt…
A favicon más néven böngésző ikon, és ez az a kis ikon, amely a böngészőablak tetején található minden egyes megnyitott lapon, és segít az oldaladnak kitűnni a többi közül. Ez egy nagyszerű módja annak, hogy megerősítsd a branded és egy szuper módja annak, hogy a WordPress weboldalad professzionálisabbnak tűnjön és kiemelkedjen a navigációs sávban!
Sokszor látom, hogy az emberek rosszul tervezik a Faviconokat – még a nagy szervezetek (és webdesignerek – hoppá!) is néha olyan Faviconokat választanak, amelyek nem néznek ki túl jól.
Nézd meg ezeket a böngésző ikonokat a fenti sötét témájú böngészőmben – melyik jelenik meg a legjobban? Melyiknek van a legnagyobb vizuális hatása? Használd ezt segítségül a faviconod megtervezéséhez.
Sokféle program közül választhatsz, amivel gyorsan készíthetsz egy favicon-t a WordPress weboldaladra. Én például az Adobe programcsomagot – különösen az Adobe Illustratort – szeretem erre a célra. De használhatod a Canva-t is – még az ingyenes verzió is elég lesz a favicon elkészítéséhez.
A favicon fájltípusa fontos. Nem tudod, mire gondolok, amikor fájltípust mondok? Ebben a begyejzésben megnézheted.
A WordPress elfogadja a PNG, JPEG, GIF vagy ICO fájlokat a faviconodhoz. Ne feledd, hogy a PNG fájlok nem jelennek meg az Internet Explorerben. Nincs ICO formátumú képed? Itt megtudhatod, hogyan konvertálhatsz egy képet ICO-fájlba.
A favicon optimális mérete 512 x 512 pixel, négyzet alakú. Ennél kisebb nem lehet.
Létrehoztál egy gyönyörű, egyszerű WordPress favicon-t. Méretezted és a megfelelő fájltípusba mentetted, készen a feltöltésre. Már majdnem kész vagy. Megmutatom, hogyan adhatod hozzá kétféle módon a faviconodat a WordPress weboldaladhoz.
Az 1. verzió:
A 2. verzió:
Gratulálok, hozzáadtad a WordPress Faviconodat, máris úgy nézel ki, mint egy profi!
Legyen kristálytiszta a márkád, és kezdd el bevonzani álmaid ügyfeleit, azonnal!
Azon gondolkodsz, hogy mit és hova írj a weboldaladra? Ingyenes exkluzív hozzáférést kapsz a Kezdőlap Tartalomtervező ebookomhoz!
Az a tartalomtervező, amelyet minden általam épített weboldal megtervezéséhez használok. Töltsd ki az üres helyeket, hogy a lehető leggyorsabban és legegyszerűbben meg tudd írni a weboldalad kezdőlapjának szövegét.