Barion Pixel

Felhasználói élmény javítása a weboldaladon 4 egyszerű módszerrel

Felhasználói-élmény-javítása

A felhasználói élmény javítása azért fontos, mert weboldalad végső célja az, hogy a látogatókat ügyfelekké vagy vásárlókká alakítsa. Ma 4 módszert osztok meg veled, amellyel javíthatod, és így tovább tarthatod a látogatókat a weboldaladon.

#1 – Legyen egyértelmű a kapcsolatfelvétel módja

Meglepődnél ha tudnád, milyen sok weboldalon nehéz megtalálni a kapcsolati információkat! Semmi sem bosszantóbb annál, mint amikor szeretnél valakivel együtt dolgozni, de nem találod a kapcsolati adatokat. Ugye?

Nagyon fontos, hogy emiatt legyen a menüben egy link vagy gomb, ami a kapcsolati oldalra visz, és a legjobb ha ennek a ‘Kapcsolat’ szó helyett ‘Beszéljünk’, vagy ‘Vágjunk bele’ címet adsz. Tedd nagyon egyértelművé és könnyűvé, hogy felvehessék veled a kapcsolatot, így javul a felhasználói élmény.

Integrálhatod bármilyen külső CRM rendszer kapcsolati űrlapját is. Vagy alkalmazhatod az egyik időpontfoglaló rendszer naptárát, ahol a látogató le tudja foglalni a konzultáció időpontját előre. Erre például tökéletes a Calendly.

Amellett, hogy van egy működő(igen, kétszer is győződj meg arról, hogy megfelelően működik!) űrlap a weboldaladon, azt javaslom legyen egy kattintható e-mail cím is a kapcsolati oldalon. Tedd ki, mikor vagy elérhető, és attól függően, milyen a szolgálatásod, esetleg címet telefonszámot is tüntess fel.

#2 – Adj ingyenes értéket, és javulni fog a felhasználói élmény

Az nagyon szuper, ha fel tudnak iratkozni hozzád a látogatók, de még jobb ha cserébe adsz nekik ezért valamilyen ingyenes, értékes anyagot. A legjobb erre a blog vagy podcast, ami ráadásul segíti az elköteleződést is. Azzal, hogy adsz a látogatóknak edukatív anyagot, illetve tanácsokat, azt mutatja, hogy te nem csak kérsz, kérsz és kérsz. Nyűgözd le őket a tudásoddal, és találj olyan kreatív módszereket, amelyekkel segíthetsz nekik anélkül, hogy fizetniük kellene érte.

Azzal, hogy értékes információkat adsz nekik ingyen, arra ösztönzi őket, hogy tovább maradjanak nálad és jobban megismerjenek téged és a vállalkozásodat. Lehet, hogy épp nem tudnak veled együtt dolgozni, de emlékezni fognak az értékre, amit tőled kaptak, amikor meglátogatták a weboldaladat. Ezért újra és újra vissza fognak térni.

#3 – Korlátozd a felugró ablakokat a felhasználói élmény javításához

Pontosan tudod, mit akarok ezzel mondani, mert már neked is eszedbe jutott 100szor. A felugrók ablakok tolakodóak, bosszantóak lehetnek és akár el is riaszthatják a látogatókat a weboldaladtól. Semmi sincs annál bosszantóbb, mikor megérkezel egy weboldalra, mert informálódni szeretnél és bombáznak a felugró ablakok, egyik a másik után. Az való igaz, hogy a felugró ablakok növelni tudják a feliratkozások számát, de ugyanúgy növelni tudják a visszafordulási rátát is, ha túl sok van belőlük.

Azonban jó dolgokat is elérhetsz a felugró ablakokkal. E-mail címeket tudsz begyűjteni, új terméket tudsz bejelenteni, akciót tudsz hirdetni, vagy kuponokat osztani, és még sok minden mást!

Ha szeretnél felugró ablakot tenni a weboldaladra, azt javaslom csak egyet tegyél, és azt könnyen el tudják tüntetni a látogatók egy ikon vagy gomb segítségével. Mobilon viszont nem javaslom a felugró ablakot (de a Google sem!).

#4 – Optimalizáld a weboldalad sebességét

A nagyméretű képek és videók a leggyakoribb hibák, amelyek a weboldal lassulását okozhatják. Ha optimalizálod ezeket, akkor gyorsabban tölt be a weboldalad és a látogatók is tovább maradnak, jobb lesz a felhasználói élmény.

A cél az, hogy 2-3 másodpercnél gyorsabban töltsön be egy weboldal. Ahogy az oldal betöltési ideje egy másodpercről három másodpercre csökken, a visszafordulás valószínűsége 32%-kal nő.

Másik dolog, ami lassíthatja a weboldal sebességét, ha túl sok bővítményt használsz. Bár a bővítményekkel különböző funkciókat adsz a weboldaladhoz, biztosan nem szeretnéd, ha ezek növelnék a weboldalad sebességét. Azt javaslom, csak a legszükségesebb bővítményeket használd.

Készen állsz, hogy teszteld weboldalad sebességét? Akkor rajta!


Bízom benne, hogy hasznosnak találtad a listát, és kaptál néhány ötletet a weboldalad felhasználói élményének javítására. Mint mindig, most is szívesen segítek Neked abban, hogy egy tökéletes online otthont hozz létre vállalkozásod számára.

Készítsük el a weboldalad →

mockup1

ingyenes

kezdőoldal tervező

Azon gondolkodsz, hogy mit és hova írj a weboldaladra? Ingyenes exkluzív hozzáférést kapsz a Kezdőlap Tartalomtervező ebookomhoz!

Az a tartalomtervező, amelyet minden általam épített weboldal megtervezéséhez használok. Töltsd ki az üres helyeket, hogy a lehető leggyorsabban és legegyszerűbben meg tudd írni a weboldalad kezdőlapjának szövegét.

Görgess fel↑