Barion Pixel

3 weboldal hiba, amit lehet te is elkövetsz (és hogyan tudod azt kijavítani)

3-weboldla-hiba-amit-te-is-elkövethetsz_1

3 weboldal hiba, amelyet lehet te is elkövetsz, ha úgy érzed, hogy a weboldalad nem felel meg az elvárásaidnak és nem hoz új ügyfeleket.

#1 weboldal hiba – Túl zavaros

Ha a látogatók nem tudják eldönteni, hogy miről szól a vállalkozásod, akkor gyorsan elhagyják a weboldalad. Ha a weboldaladról nem derül ki szinte azonnal ez az információ, a látogatók összezavarodnak és úgy érzik túl sok idő kideríteni azt. Ez magas visszafordulási arányt és alacsony oldalmegtekintéseket eredményez.

Ahhoz, hogy ezt megold, a hajtás feletti részen (tehát az oldal legfelső részén, amit már görgetés nélkül is látnak a látogatók) hozz létre egy címsort, ami leírja, hogy kinek és mit szolgáltatsz. Legyen egy konkrét CTA (cselekvésre ösztönzés = pl. gomb), még akkor is, ha a látogatók esetleg nem kattintanak rá azonnal, mert az megmondja nekik, hogy mi a következő lépés a Veled való együttműködéshez.

Informatív címsor és CTA a hajtás felett

#2 weboldal hiba – Nehéz megtalálni a navigációt

Amikor manapság már mindent azonnal megkaphatunk, a nehezen megtalálható navigáció (menü) drasztikusan csökkenteni fogja weboldalad népszerűségét. Ha jártál már olyan weboldalon, ahol nem találtad a menüt vagy a navigációt, akkor pontosan tudod, milyen frusztráló tud lenni! Ez egy gyakori hiba, amelyet könnyű kijavítani!

Győződj meg arról, hogy a menüt nagyon gyorsan meg lehet találni. A navigációs linket, menü pontokat készítsd akkorára, hogy az átlag felhasználó könnyen elolvashassa. Ha hamburger menü van a weboldaladon, akkor bizonyosodja meg afelől, hogy elég nagy ahhoz, hogy azonnal észrevegyék. Gyakran javaslom a “ragadós menüt”, ami görgetés során fixen marad legfelül, mert ez biztosítja, hogy a látogatóid mindig könnyen átnavigálhatnak a különböző oldalakra.

Ezenkívül feltétlenül teszteld le a weboldalt mobil nézeten is, hogy azok is könnyen megtalálják a menüt, akik mobilról böngésznek.

Áttekinthető és könnyen megtalálható navigációs menü

#3 hiba – A SEO (keresőoptimalizálás) figyelmen kívül hagyása

Tudom, hogy a SEO kifejezés ijesztő lehet, de ne hagyd teljesen figyelmen kívül! Ahhoz, hogy az emberek organikusan rátaláljanak a weboldaladra, a weboldal keresőoptimalizálásával is foglalkozni kell. Sok minden van, amit meg lehet tanulni a SEO-val kapcsolatban, most csak egy részére térek ki.

Tudtad, hogy a SEO problémák akár 78%-a a rossz képoptimalizáláshoz kapcsolódik? – Raven Tools

Ez akkor fordulhat elő, ha túl nagyok a képek, ezért tömöríteni, optimalizálni kell őket. A tömörítés során a két elsődleges szempont a fájlformátum és a tömörítés típusa, amelyet a képekhez használunk. Ha jól alkalmazod az optimalizálást, akkor akár 5-szörösére is csökkentheted a képeidet!!!

Én általában Photoshopban szoktam tömöríteni a képeket, de ha neked erre nincsen lehetőséged, akkor online eszközzel is megteheted ezt, például a Tinypng.com oldalon. Ide feltöltöd a képeket és ez az eszköz elvégzi helyetted a kép optimalizálását.


Ezek közül a hibák közül te is elkövettél párat? Ha igen, és úgy érzed nincsen időd létrehozni egy jól konvertáló, gyönyörű weboldalt, akkor segítek Neked!

Készítsük el a weboldalad →

mockup1

ingyenes

kezdőoldal tervező

Azon gondolkodsz, hogy mit és hova írj a weboldaladra? Ingyenes exkluzív hozzáférést kapsz a Kezdőlap Tartalomtervező ebookomhoz!

Az a tartalomtervező, amelyet minden általam épített weboldal megtervezéséhez használok. Töltsd ki az üres helyeket, hogy a lehető leggyorsabban és legegyszerűbben meg tudd írni a weboldalad kezdőlapjának szövegét.

Görgess fel↑